Zaawansowane szukanie
 
 


«  Poprzednie zdjęcie:

Dolina Noteci

Następne zdjęcie:  »

Ryflaki w Chojnicach
Autor:  Copal

ED160 nad Notecią i poradnik

 

Copyright autorzy zdjęć st43.pl . Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.

«  Poprzednie zdjęcie:  

            

ED160 nad Notecią i poradnik
Komentarz: Stadler ED160 jako IC IC Portowiec w stronę Poznania przejeżdża most na Noteci w Drawskim Młynie. Drawski Młyn 28-09-2017.


Po kilku miesiącach użytkowania dronów podzielę się z Wami pod fotami z drona kilkoma uwagami i spostrzeżeniami. Chętnie też poczytam w komentarzach co Wy o tym sądzicie.

Dziś o samym zakupie drona.
Pierwsze pytanie jakie mnie nurtowało to czy na początek kupić tani i uczyć się jego obsługi nie ryzykując wiele w razie niepowodzenia czy od razu kupić taki z jakiego docelowo się chce się korzystać?

Ja kupiłem na początek prostą maszynę - tanią i używaną. Kiedy już wydawało mi się, że opanowałem sztukę jego obsługi i kunszt latania, podczepiłem mu kamerę sportową i zacząłem filmować. Przy trzecim locie z kamerą dorn zwiał. Zwiał tak dosłownie. Przestał słuchać pilota i poleciał w siną dal. Nie miał żadnych systemów wspomagających szukanie. Więc nie mając możliwości nawet określenia obszaru poszukiwań chaotyczne szukanie nic nie dało. I pies lizał drona ale kamery naprawdę szkoda. Po nim latałem pożyczonym selfie dronem (do niczego), jakąś zabawką sterowaną smartfonem z kamerą 4K (sterowanie smartfonem jest kompletnie bez sensu) i w końcu kupiłem tego który ma zostać ze mną dłuższy czas. Jest sterowany własną aparaturą z podglądem obrazu w czasie rzeczywistym na sterowniku oraz z obsługą kamery również jego własnym sterownikiem. Ma stabilizacje pozycji wspomaganą GPS - i to wg minię minimalne wyposażenie drona którym chcemy robić zdjęcia. Jednak latanie nim to zupełnie inna bajka. Jest ciężki ale stabilny a lot jest wspomagany. Cała nauka na poprzednich maszynach praktycznie niewiele dała. Stąd moje przekonanie że wydawanie pieniędzy na prostą - tanią maszynę do nauki jest bezcelowe.

Słowa kluczowe: ED160, Drawski, Młyn, most, Noteć, ICC, Portowiec, 09-2017, D29-351, dron
Data: 01.10.2017 19:44
Wyświetleń: 921
Pobrań: 2
Ocena: 5.00 (1 głosów)
Wielkość pliku: 300.4 KB
Dodał: Copal

Autor: Komentarz:
eReN
Użytkownik

Data: 07.03.2010
Komentarzy: 1148
Copal

Nie lataj nad wodą bo nawet najlepsze sterowanie, szukanie według mapy gps itp. na nic się zdadzą jak dostaniesz nagłym podmuchem wiatru (nawet w spokojny dzień) i dron pójdzie w wodę...W Wałczu parę tys. zł w taki właśnie sposób poszło parę dni temu pod wodę...
01.10.2017 22:31 Offline eReN robert-nowicki84 at wp.pl
Zbigniew Graczyk
Użytkownik

Data: 29.12.2014
Komentarzy: 165
Hmmm

Zdjęcia z drona - piękna sprawa, nie podlega to żadnej dyskusji.
Moim zdaniem, wybór pomiędzy "tańszym" a "droższym" zależy od naszego budżetu domowego... w myśli zasady, kto bogatemu zabroni. Sam myślałem na zakupem takiej zabawki, jednak doszedłem do wniosku - że przy tak ograniczonym czasie, jaki w tej chwili posiadam na "foty", wolę zainwestować w nowy aparat.
Sławku, trzymam kciuki za doskonalenie warsztatu "latania", czekając na kolejne fajne zdjęcia :-)
02.10.2017 01:52 Offline Zbigniew Graczyk zgraczyk at op.pl
Michal
Użytkownik

Data: 25.07.2011
Komentarzy: 473
..

Serce roście jak widzę to zdjęcie. Uśmiech pojawił się na mojej twarzy :) Niby znam to miejsce od dziecka ale z tej perspektywy to poznaję je od początku.
Można powiedzieć że fotografia kolejowa wzniosła się na wyższy poziom ;)
Jak loty dronem mają się do aspektów prawnych? Wiem że w pobliżu lotniska lepiej nie latać ale czy tylko?
02.10.2017 16:07 Offline Michal miguelek.pl at gmail.com http://www.youtube.com/user/cludePL?feature=mhee
Piter
Użytkownik

Data: 25.03.2011
Komentarzy: 1496
Drony

Osobiście nie latam, ale siędzę w branży filmowej. Większość operatorów dronów jednoznacznie twierdzi, że warto zainwestować w kurs w dobrej szkole latania. Tam doświadczeni instruktorzy zwracają uwagę na błędy jakie popełnia się w pilotażu dronem, które skutkują jego utratą. Zwłaszcza, że obecnie przepisy zabraniają latać bez licencji w większości przypadków, więc po kursie od razu na egzamin.
@Michał Odnośnie latania, to zgodnie z prawem należy każdy lot zgłaszać. Są strefy, gdzie loty sa zabronione. Poza tym bez licencji nie wolno latać nad obszarem zabudowanym i nad ludźmi.
02.10.2017 21:44 Offline Piter piotrchamczyk at wp.pl http://www.youtube.com/StudioP75«  Poprzednie zdjęcie:

Dolina Noteci

Następne zdjęcie:  »

Ryflaki w Chojnicach