Zaawansowane szukanie
 
 


«  Poprzednie zdjęcie:

Kopalnia Kiruna

Następne zdjęcie:  »

Stacja Kiruna
Autor:  Copal

Mijanka Kaisepakte.

 

Copyright autorzy zdjęć st43.pl . Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.

«  Poprzednie zdjęcie:  

            

Mijanka Kaisepakte.
Komentarz: Gonienie pociągów po Ofotbanen nie jest wymagające. Spory ruch powoduje, że goniony pociąg ciągle gdzieś się zatrzymuje. Ten konkretny krzyżował na mijance Kaisepakte z osobowym z Lulea. Poza tym szlakowa rudowców nie jest zbyt wysoka (na oko około 80 km/h) i są to najwolniejsze pociągi na tym szlaku (co zresztą zrozumiałe). Stając z aparatem po tej stronie toru - auto stało po przeciwnej - uziemiłem się na prawie 40 min. Po przejeździe osobowego IORE nie ruszył tylko wyczekiwał na przejazd Polarexpressu z przeciwka. Polarexpress to kontenerowiec do Narwiku. Przechodzenie przez skład jest tam o tyle niebezpieczne, że maszyniści nie sygnalizują ruszania a jak już pusty skład rusza to robi to bardzo żwawo. Nie widziałem semafora więc nie ryzykowałem. Ale też nic mnie nie goniło - no może poza nudzącą się w aucie żoną ;-).
IORE 112 z pustym składem do Kiruny na mijance w Kaisepakte. 02-07-2017

Słowa kluczowe: IORE, IORE112, Kaisepakte, 07-2017, Szwecja, LKAB
Data: 08.08.2017 21:45
Wyświetleń: 664
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 285.6 KB
Dodał: Copal

Autor: Komentarz:
rs
Użytkownik

Data: 04.08.2012
Komentarzy: 23
Przechodzenie

Jeśli chodzi o poruszanie się po torach w Szwecji, to generalnie w ostatnich latach mocno zaostrzono reakcje na osoby postronne przebywające w pobliżu torów. Jak maszynista zgłosi coś takiego do zarządcy infrastruktury to najczęściej kończy się to całkowitym zatrzymaniem ruchu i wezwaniem patrolu policji, który może zatrzymanie ruchu odwołać po stwierdzeniu, że nie ma zagrożenia. Co roku takich zatrzymań na sieci jest kilkaset, także przypadkowa fotka może spowodować lawinę reakcji. Przejście przez uruchomiony skład tym bardziej wzbudziłoby zainteresowanie.

Oczywiście nieco inaczej wygląda to na odludziu, ale nawet i tam zdażają się wypadki z osobami postronnymi w torze i temat jest gorący.

Na całej sieci trwa akcja "opłotowywania" szlaków by utrudnić przechodzenie przez tory.
22.08.2017 07:14 Offline rs«  Poprzednie zdjęcie:

Kopalnia Kiruna

Następne zdjęcie:  »

Stacja Kiruna