Zaawansowane szukanie
 
 


«  Poprzednie zdjęcie:

Oelka i Traxx jadą na Pomorze

Następne zdjęcie:  »

TurKolem nad morze




Autor:  Copal

Oelka i Traxx jadą na Pomorze

 

Copyright autorzy zdjęć st43.pl . Kopiowanie i rozpowszechnianie bez zgody autora zabronione.

«  Poprzednie zdjęcie:  

            

Oelka i Traxx jadą na Pomorze
Komentarz: Od 22 do 28 czerwca na Pomorzu grasował parowóz ze składem. Objechał większość dostępnych linii. Baza wypadowa w Kołobrzegu. I właśnie z Kołobrzegu brały początek relacje większości pociągów. Było tego naprawdę sporo. Do tego wodowanie parowozu w kołobrzeskim parku czy nawęglanie w porcie. Organizacja techniczna tygodnia bardzo dobra. Pociągi były ogólnodostępne. Kursowały cały dzień. Nie chciałbym być złym wróżem, ale w takiej formule taki tydzień może się już nie powtórzyć. A to dlatego, że sporo pociągów jeździło prawie pustych, a wręcz całkiem pustych. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy mógł być brak dostępnej informacji na temat kursowania parowozu w miejscowościach do których docierał, a przede wszystkim w Kołobrzegu. Byłem tam cały tydzień i nawet wiedząc jakiej informacji chcę poszukać w Kołobrzegu poszukanie jej było nie możliwe. Oczywiście funkcjonowała strona internetowa organizatora. Jednak kuracjusze i wczasowicze niechętnie buszują w internecie, a grupa klientów która chętnie przejechała by się pociągiem ciągniętym przez parowóz z sentymentu lub z powodu odświeżenia młodzieńczych wspomnień z internetem ma niewiele do czynienia. Szkoda bo taki tydzień z parowozem to ciekawa propozycja dla znudzonych urlopowiczów.

Zdjęć będzie sporo. Pewnie szybko się znudzicie, ale jako rasowy kolekcjoner powrzucam wszystkie. Linie są ciekawe ale dopiero przy okazji tych przejazdów je poznaje. Więc jeśli znacie ciekawsze miejscówki - komentujcie.

Ol49-69 i 285-123 Lotosu jako dwa w jednym wjeżdżają do Obornik. Razem pojadą do Szczecinka skąd Traxx z pierwszą połową składu pojedzie prosto do Kołobrzegu, a parowóz dotrze do Kołobrzegu przez Czaplinek Runowo Świdwin Białogard obsługując w międzyczasie krótsze relacje. Oborniki 22-06-2014
Słowa kluczowe: Ol49, Ol49-69, 285, 285-123, Traxx, Lotos, Cargo, PRy, D29-354, Oborniki, 06-2014
Data: 29.06.2014 22:48
Wyświetleń: 1442
Pobrań: 0
Ocena: 0.00 (0 głosów)
Wielkość pliku: 312.6 KB
Dodał: Copal

Autor: Komentarz:
Gumis47
Użytkownik

Data: 22.04.2014
Komentarzy: 7
:)

Czekam z niecierpliwością na wszystkie zdjęcia :)
30.06.2014 17:33 Offline Gumis47



«  Poprzednie zdjęcie:

Oelka i Traxx jadą na Pomorze

Następne zdjęcie:  »

TurKolem nad morze